Skočiť na hlavný obsah
Interreg

Kisprojekt Alap HUSK-SPF-2401 pályázati felhívás

Értesítjük Önt, hogy a Rába-Duna-Vág Korlátolt Felelősségű Európai Területi Társulás meghirdette az Interreg Magyarország – Szlovákia Program keretében megvalósítandó Kisprojekt Alap (KPA) HUSK-SPF-2401 pályázati felhívását.

Benyújtási határidő: 2024.10.15. 15:00

A Kisprojekt Alap célja a határ két oldalán működő önkormányzatok, közintézmények és civil szervezetek együttműködésének támogatása, illetve a határtérségben élő állampolgárok közötti eszmecserék előmozdítása. A Kisprojekt Alap elsősorban olyan partnerségek létrehozását és fenntartását támogatja, amelyek tagjai:

  • a határ két oldalán található testvér- vagy baráti települések önkormányzatai, vagy
  • olyan szervezetek, amelyek tevékenységi köre, céljai és szakmai kihívásai hasonlóak, ezáltal a közöttük létrejövő szakmai együttműködés minden fél számára hosszútávon előnyös.

A Kisprojekt Alap kizárólag olyan projektek megvalósítását támogatja, amelyben legalább egy Magyarországon és egy Szlovákiában bejegyzett jogosult szervezet vesz részt.

A Kisprojekt Alap a Végső kedvezményezettek által tervezett, lentebb felsorolt események megrendezését támogatja a partnerségbe bevont szervezetek aktív részvételével az alábbiak szerint:

  1. komponens
  • önkormányzati napok;
  • ifjúsági és művészeti fesztiválok;

 

  1. komponens  
  • kulturális események;
  • sportesemények;
  • szakmai konferenciák;
  • gyermek és ifjúsági táborok.

 

A felhívás keretében az alábbi típusú szervezetek nyújthatnak be pályázatot (végső kedvezményezett):

  • önkormányzatok és azok intézményei;
  • civil szervezetek;
  • oktatási és kutatási intézmények;
  • egyházak;
  • Európai Területi Társulások;
  • kormányzati szervek;
  • érdekvédelmi testületek.

Jelen felhívás keretében a HUSK-SPF/2301-es felhívásban támogatott Végső kedvezményezettek kizárólag új partnerségben támogathatók. A pályázat benyújtását követően a partnerségben részt vevő szervezetek módosítására nincs lehetőség.

A pályázatnak kötelezően min. 4 Interreg-specifikus programelemet kell tartalmaznia, melyek olyan célzott programelemek, ahol a Végső kedvezményezettek biztosítják:

  1. a partnerségbe bevont szervezetek kölcsönös bemutatkozását és eredményeinek megismerését;
  2. a partnerségben résztvevő szervezetek közötti kapcsolatok erősítését és a jövőbeli együttműködés kereteinek kialakítását és/vagy kibővítését;
  3. Magyarország és Szlovákia sokszínűségének és kulturális értékeinek kölcsönös bemutatását, illetve
  4. a határtérségben élő állampolgárok közötti eszmecserét annak érdekében, hogy részt vegyenek az Unió demokratikus és polgári életében.

Az 1. komponens esetében a pályázat költségvetése az Interreg-specifikus programelemeken (ISP) részt vevő valamennyi (hazai és külföldi összesen) résztvevő tervezett létszáma alapján kerül megállapításra az alábbi módszertan alapján azzal, hogy a felhívás keretében kizárólag azok az események támogathatók, melyek legalább 50 fő részvételével valósulnak meg. Az 1. komponens esetében elszámolható költségek:

  1. Személyi költség;
  2. Utazási költségek és napi díjak;
  3. Szállásdíj és terembérlet;
  4. Fordítás, tolmácsolás díja;
  5. Technikai berendezések díja;
  6. Kommunikációs és disszeminációs költségek;
  7. Kutatási és IT költségek;
  8. Koordinációs költségek.

A 2. komponens esetében a pályázat költségvetése az Interreg-specifikus programelemeken (ISP) részt vevő külföldi résztvevők tervezett létszáma alapján kerül megállapításra. A 2. komponens esetében csak az alábbi költségek elszámolhatók:

  1. külföldi vendégek utazási költségei;
  2. külföldi vendégek szállásdíja;

A támogátásban részesülő projektek 2025. január 1. de leghamarabb az uniós támogatási szerződése megkötését követően és 2025. december 31. között valósíthatók meg.

A szervezeteknek hivatalos megállapodást kell kötnie az együttműködés folytatására a támogatott projekt befejezése után. A tartós együttműködésnek nem kell ugyanarra a témára kiterjednie, mint a befejezett projektben.

A támogatás kifizetése utófinanszírozással történik, ezért a költségek előfinanszírozása a Végső kedvezményezettek feladata. A pályázat költségvetése az Interreg-specifikus programelemeken résztvevők tervezett létszáma alapján kerül megállapításra.

A pályázati formanyomtatványt és mellékleteit a Végső kedvezményezett nyújtja be a székhelye szerinti tagállam hivatalos nyelvén elektronikus úton az Interreg+ online pályázati rendszeren keresztül.

További információ elérhető a következő weboldalon: https://spf-west.eu/call-for-proposals/kisprojekt-alap-palyazati-felhivas-husk-spf-2401/

Bármilyen kérdés esetén vegye fel velünk a kapcsolatot! 

Súbor
Súbor Veľkosť
Pályázat teljes szövege (947.78 KB) 947.78 KB